CSU Craiova – FCSB (Steaua) 0-0 atmosferă superbă și 0 fotbal

0 fotbal

Duminică pe la prânz (ora 15:30) a avut loc meciul dintre CSU Craiova și Steaua (FCSB) pe o vreme între primăvară și toamnă târzie.

Scorul, ca și întreaga reprezentație fotbalistică a fost 0-0. Ambele echipe au jucat ceva asemănătorul cu un sport numit fotbal dar au fost totuși departe.

Craiova a reușit performanța să joace o repriză întreagă în 10 oameni după ce Brandan a fost eliminat la câteva minute de la începerea reprizei secunde. Pe un gazon destul de greu ambele echipe au luptat din greu (cu propria neputință), Craiova sa apere rezultatul de 0-0 fiind în inferioritate și Steaua să ne arate de ce a fost campioană.

Un meci frumos a fost în rest în tribunele stadionului Extensiv unde 6000 de suporteri au făcut o atmosferă foarte frumoasă.

În final este un rezultat bun pentru Craiova, având în vedere adversarul și situația din repriza secundă. Să sperăm că la următorul meci va veni și victoria. 😀